حفظ محیط زیست و عدم استفاده از پلاستیک

کارد و چنگال پلاستیکی

در همه جا وجود دارد و بیشتر آن ها فقط یک بار قابل استفاده است. میلیاردها چنگال ، چاقو و قاشق هر ساله دور ریخته می شوند. اما مانند سایر وسایل پلاستیکی ، مانند کیف و بطری ، کارد و چنگال می تواند قرنها طول بکشد تا به طور طبیعی تجزیه شود ، و به زباله های پلاستیکی ( حفظ محیط زیست ) فرصت کافی برای کار خود را به محیط بدهد. انجمن حفاظت از دریاها کارد و چنگال را جزء موارد “مرگبار” برای لاک پشت های دریایی ، پرندگان و پستانداران قرار می دهد ، و گزینه های جایگزین برای آنها نه تنها بسیار دشوار است بلکه غیرممکن است.

یک راه حل منطقی این است که شما کارد و چنگال خودتان را حمل کنید.

لیست کارد وسازمان حفاظت از منابع و اقیانوسها کارو و چنگال را جزء موارد “مرگبار” برای لاک پشت های دریایی ، پرندگان ، و پستانداران قرار می دهد ، و گزینه های جایگزین را نه تنها بسیار دشوار بلکه غیرممکن است.

یک راه حل منطقی این است که شما کارد و چنگال شخصی خودتان را حمل کنید.

سارا کوفین ، که سرپرستی نمایشگاه رویای غذا خوردن که ابزار غذا خوردن را در موزه نیویورک طراحی میکند ، می گوید: “شما با یک کیف حمل کوچک همراه خواهید بود ، و این چاقو و قاشق شخصی شما خواهد بود.” .
استفاده از وسایل غذایی شما نه تنها لجستیکی بود – بلکه معمولاً هیچکدام از آنها تهیه نمی شد بلکه به جلوگیری از بیماری کمک می کرد. تابوت توضیح می دهد: “اگر به همراه خود کارد و چنگال شخصی خود را داشته باشید ، لازم نیست که نگران میکروب های شخص دیگری در سوپ خود باشید.” او گفت ، آنچه که با آنها غذا می خوردید نیز به عنوان سمبل وضعیت است چیزی شبیه ساعت جیبی که نماد است.

“پادشاهان یکبار مصرف”

حفظ محیط زیست : در ابتدا کارد و چنگال پلاستیکی قابل استفاده مجدد در نظر گرفته می شد. کریس ویتمور ، استاد باستان شناسی و کلاسیک در دانشگاه فناوری تگزاس ، از مادربزرگش که ظروف پلاستیکی خود را می شست یاد می کند.اما با شکوفایی اقتصاد پس از جنگ ، عادت های ناخوشایند ناشی از رکود بزرگ و تاریخ زراعی از بین رفت.

ویت مور می گوید: “پس از اواسط قرن بیستم ، فراوانی اضافه می شود تا نحوه زندگی اکثریت را تعریف کند.” و به گفته وی ، این یک “جهش فرهنگی ” به وجود آورد.
تابوت می گوید: “آمریکایی ها پادشاهان یکبار مصرف بودند.” از جمله دیگر اختراعات ، جرقه پلاستیکی بود که شرکت فرز ون برود در سال ۱۹۷۰ آن را اختراع کرد. اما کوفین گفت که وابستگی فرانسه به پیک نیک ها نیز به رونق استفاده از ظروف یکبار مصرف کمک کرده است.

به عنوان مثال ، طراح ژان پیر ویتراک ، سینی پیک نیک پلاستیکی را اختراع کرد که دارای چنگال ، قاشق ، چاقو و فنجان درست در داخل آن بود که برای استفاده آنها را از سینی جدا میکردید و پس از اتمام کار همه چیز را دور می انداختین. این مجموعه حتی در رنگهای روشن نیز موجود بود – و بنا بر گفته تابوت باعث محبوبیت پلاستیک شد.، این به هم پیوستگی فرهنگ و رفاه باعث شد تا یک شرکت فرانسوی به نام سودکس که یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات مواد غذایی جهان است ، به پلاستیک روی آورند.

جودی پانایوس ، مدیر ارشد پایداری می گوید: “[رفاه] واقعاً باعث شد فضای دفع بخشی از زندگی روزمره ما شود.”
امروز ، این شرکت ۴۴ میلیون وسایل یکبار مصرف را تنها از ایالات متحده خریداری می کند. در سطح جهان ، کارد و چنگال پلاستیکی یک تجارت ۲.۶ میلیارد دلاری به حساب می آید.

اما راحتی هزینه بردار شده است. مانند دیگر محصولات پلاستیکی، وسایل خانه راهی برای ورود به محیط زیست پیدا کرده اند.

با توجه به اطلاعات راجع به فعلالیت های داوطلبانه ساحلی همراه با موسسه ی غیرانتفاعی جریان ۵، وسایل خانه هفتمین محصولات پلاستیکیِ جمع شده هستند.

آنا کومیس مدیر موسسه ی جریان ۵ با تکیه بر دسته بندی کلی می گوید: دور ریختنی های غذا و نوشیدنی به صورت غلبه کننده ای در صدر جدول قرار دارند.

کاهش هدر

حفظ محیط زیست : در ژانویه، یکی از هواپیما های های فلای از مبداء لیزبون به مقصد برزیل می رفت. مانند بقیه ی سفرهای هواپیمایی های پرتقال، خدمه نوشیدنی و میان وعده سرو کردند اما اینبار در ظروف یکبار مصرف غیرپلاستیکی. بر اساس این خط هوایی، این اولین پرواز مسافربری در دنیا بود که در آن هیچ ظرف یکبار مصرف پلاستیکی استفاده نشد.

های فلای از یک سری از مواد جایگزین، از کاغذ گرفته تا دور ریختنی های گیاهی، استفاده کرد. کارد و چنگال ها از بامبوهای بازیافتی ساخته شده بود که هواپیمایی برنامه ریخته بود آن ها را پس بگیرد و…

هواپیمایی گفت که این پرواز اولین قدم حذف تمام پلاستیک های یکبار مصرف تا پایان سال ۲۰۱۹ بوده است.

بقیه از این تبعیت کردند. هواپیمایی های ایده آل گرا روز کره ی زمین در آوریل را با یک پرواز بدون محصولات پلاستیکی نشان کردند.

کارد و چنگال ها بخشی از واکنش های وسیع ضد پلاستیک هستند.

در سال ۲۰۱۶ فرانسه اولین کشوری بود که ظروف پلاستیکی را ممنوع کرد. مردم سرتاسر دنیا در حال آزمایش جایگزین های پلاستیک هستند از نشاسته ی سیب زمینی گرفته تا برگ نخل آرِکا و دانه های خوردنی.
فروش چنین جایگزین های پلاستیک نسبتاً پایین می ماند که معمولا توسط هزینه های بالاتر و گاهی سوال برانگیزِ سودمند برای محیط زیست پنهان می ماند.
محصولاتِ به اصطلاح “پلاستیک های تجزیه شدنی” برای مثال ساخته شده از مواد گیاهی، می تواند نیازمند شرایط خاصی برای تجزیه شدن باشد و حتی برای تولیدشان آب و انرژی صرف می شود. اما بازار برای آنها و دیگر محصولات تجزیه شدنی در حال رشد است.
سیاره یا پلاستیک؟

شما برای اینکه بخشی از راه حل باشید سه کار میتوانید بکنید:

حفظ محیط زیست :

۱. کارد و چنگال چندبار مصرف استفاده کنید
۲. اگر کارد و چنگار یکبار مصرف استفاده میکنید مطمئن شوید تجزیه شدنی هست.
۳. انتخاب کنید که جاهایی غذا بخورید که از لوازم پلاستیکی استفاده نمیکنند.

مقالات مرتبط:

تاریخچه قاشق و چنگال

بهترین کارد و چنگال و ظروف نقره ای که میشود استفاده کرد ۱

بهترین کارد و چنگال و ظروف نقره ای که میشود استفاده کرد ۲

جهت مشاهده ی سایت نیکولو در آلمان و محصولات آن اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *