لایه برداری پوست صورت و انواع آن

لایه برداری

در این مقاله میخواهیم در مورد لایه برداری پوست صورت  و روش های آن صحبت کنیم .

بعد از اینکه سلول های پوستی شکل می گیرند. به مرور روی سطح پوست؛ یعنی لایه اپیدرم آمده، خشک شده و می میرند. وقتی سلول های مرده روی سطح پوست قرار می گیرند. باعث می شوند که پوست ضخیم، زبر و مرده به نظر برسد.

با افزایش سن، قدرت پوست برای دفع سلول های مرده کاهش می یابد در نتیجه بهتر است. که با یک عامل خارجی این سلول های مرده را از روی پوست برداشته. تا باز هم احساس شادابی و تازگی را در پوست خود احساس کنید.

لایه برداری سبب برداشته شدن سلول های مرده از روی سطح پوست و ایجاد شرایط مناسب برای رشد سلول های جدید می شود.

معمولا لایه برداری پوست به ۳ روش مکانیکی، شیمیایی و با لیزر انجام می شود. شما می توانید با توجه به نوع پوست خود، بهترین روش را برای از بین بردن لایه های مرده پوست انتخاب نمایید.

انواع لایه برداری

لایه برداری مکانیکی

در روش های مکانیکی از فیبرها و پارچه های ضخیم. پوست بادام یا زرد آلو، اسفنج، پرس و بخش های خشک و فیبری گیاهان برای این منظور استفاده می شود.

به عنوان مثال، کیسه کشیدن که در حمام های سنتی رایج بوده و هنوز هم توسط بسیاری. از پدر بزرگ و مادربزرگها استفاده می شود. مثالی از لایه برداری مکانیکی است. که اگر با سفید آب همراه شود. میزان لایه برداری آن  دارد و دو لایه برداری (پیلینگ) بیشتر شده. و این عمل موثر تر خواهد بود، حتی استفاده از سنگ ها برای کاستن از خشونت کف پا مثالی دیگر از لایه برداری مکانیکی است.

لایه برداری فیزیکی

لایه برداری فیزیکی. با میکرودرم ابریژن در لایه بردار فیزیکی از دستگاهی به نام میکرودرم ابریژن استفاده می شود که لایه برداری ظریف و سطحی انجام می دهد.

در این روش، پودر نرم کریستال اکسید آلومینیوم در سطح پوست پخش شده و به وسیله دستگاه با مالش و مکش موجب پاکسازی سطح پوست می شود.

به این وسیله، ککومک، منافذ پوست لکه های سطحی، چین و چروک های سطحی، اسکار های ناشی از آفتاب، جوش جوانی، آبله مرغان و سالک و جراحی تا حدودی حذف می شود.

 

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی استفاده از مواد شیمیایی. مانند اسید سالیسیلیک، اسید سیتریک، اسیدهای میوه با آلفاهیدروکسی اسید AHA یا تری کلرواستیک اسید (TCA). لایه برداری با همان پیلینگ است. در این روش اسید های لایه برداری با در حسدهای متفاوت روی پوست صورت استعمال شده و عمل لایه برداری بدصورت شیمیایی انجام می شود.

اسید های میوه

لایه برداری با اسیدهای میوه بشر از قدیم الایام. برای طراوت بخشیدن و جوانسازی پوست از عصاره میوه ها و گیاهان گوناگون استفاده کرده. و در حال حاضر نیز، استعمال اسیدهای میوه مانند سیب، لیمو و اسید حاصل از نیشکر با عنوان الفاهیدروکسی اسید به عنوان لایه بردار و ترمیم کننده و شفاف کننده سطح پوست مرسوم شده است.

این فرآورده ها با غلظت هایی تا ۷۰ درصد از سوی پزشکی در جلسات مکرر به فواصل. ۲ تا ۴ هفته مورد استفاده قرار گرفته نتایج مطلوبی دارد. به علت پوستر پزی سطح پوست و ایجاد زخم سطحی مراقبت از نظر آلودگی ها و آفتاب تا ۱۰ روز
داده بود و او را داده اند و پوست ۲ مودار او و او را دارد و در دورا ن پس از پیلینگ ضروری است.

پیامد های استفاده

استفاده از اسیدهای میوه با غلظت بالا و استفاده از تری کلرواستیک اسید باید حتما توسط متخصص پوست و مو و در کلینیک انجام گیرد.

زیرا مدت ماندگاری اسید روی پوست و نواحی خاصی که دارو باید مالیده شود، یک امر کاملا تخصصی است و توجه نکردن به این مسأله می تواند موجب سوختگی پوست و عوارض مربوطه شود.

اسیدهای میوه غلظت پایین تر را افراد می توانند بدون نسخه از داروخاندها تهیه کنند و در منزل، شب ها هنگام خواب استفاده نمایند. بهتر است این فرآورده ها (AHA) در دور چشم و دور دهان استفاده نشود؛ زیرا موجب تحریک، قرمزی و التهاب این نواحی خواهد شد. لایه برداری با اسیدهای میوه نوع آلفا و بتاهیدروکسی اسید برای رفع چین و چروک های بسیار ظریف پوست و جوش های اکنه یا جای آن ها تفاوتی با هم ندارند و تأثیر متوسطی دارند؟

البته بتاهیدروکسی اسید عوارض کمتری داشته و تأثیر آن بر پوست، بیشتر بافی می ماند، اما هر دو نوع به طور مشابهی موجب کاهش فضایعات ناشی از آکنه می شود.

کاربرد های لایه یرداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی کاربردهای فراوانی دارد که مهم ترین آن ها بهبود چین و چروک های ظریف از طریق تحریک کلاژن سازی، شاداب تر و روشن تر شدن پوست، بهبود جوش های سر سیاه و سرسفید، بهبود لکهای مختلف پوست و همچنین افزایش تأثیر داروهای موضعی مصرف شده توسط بیمار است. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که لایه برداری پوست چه مکانیکی و چه شیمیایی باعث تحریک پذیر تر شدن آن نسبت به نور آفتاب میشود و لذا مصرف کرم های ضد آفتاب و پرهیز از قرار گرفتن به طور مستقیم در برابر نور آفتاب توصیه می شود.

در غیر این صورت، بیمار ممکن است حتی نتیجه معکوس بگیرد. مثلا خانمی برای بهبود لک بارداری ملاسما پیلینگ شیمیایی انجام داده.  به دلیل مراقبت لایه برداری (پیلینگ) دارد را با مداد رنو ۲۱ نکردن از نور آفتاب ممکن است. دچار بزرگ تر شدن لک نیز بشود. بسیاری از شرکت های تهیه کننده مواد آرایشی و بهداشتی از تجربیات گذشته که مربوط به بیش از ۳۰۰۰ سال پیش بوده برای ساخت لایه بردار استفاده می کنند.

مقالات مرتبط:

ترک پوست و شکم

ماسک های گیاهی صورت

لطیف کردن پوست

پوست و اهمیت آن

جهت مشاهده ی سایت نیکولو در آلمان و محصولات آن اینجا کلیک کنید.

مقالات

cutleryset32nicolo

تاریخچه قاشق و چنگال ها

قاشق و چنگال در این مقاله میخواهیم در مورد تاریخچه قاشق و چنگال صحبت کنیم.  شما هر روز از آنها استفاده میکنید  آنها برخی از ساده ترین ، اما مفیدترین وسایل موجود هستند.  آنها در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرند.  اما چه کسی…

محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *