فواید استفاده از اسموتی های سبز

فواید استفاده از اسموتی های سبز

فواید استفاده از اسموتی های سبز : اسموتی سبز یک راه سریع برای رسیدن به سلامتی است. اسموتی های سبز واقعا ساده هستند. شامل میوه های ارگانیک، برگ های سبز ارگانیک، سبزیجات سبز و آب هستند (نسبت پیشنهادی میوه به سبزیجات ۶ : ۴ است).

اگرچه اسموتی ها ساده هستند؛ اما با همین سادگی، اسموتی ها فواید بسیار و سلامت زیادی برای بدن به ارمغان می آورند.

این فواید عبارتند از: کاهش وزن، افزایش انرژی، کاهش هوس های نادرست غذایی، پاکسازی پوست و …

۱۰دلیل خوب برای نوشیدن اسموتی

۱ مغذی:

ترکیبات اسموتی ها تماما خام هستند و از این جهت محتوای ویتامینی بالاتری دارند. دمای بالا، منجر به کاهش زیاد ریز مغذی ها می شود. اسموتی های سبز سرشار از ریزمغذی ها، مواد معدنی، ویتامین، آنتی اکسیدان ها، فیتونوترینت، فیبر و… هستند. همچنین سرشار از کلروفیل هستند که مشابه ساختار هموگلوبین خون است، بنابراین خوردن اسموتی های سبز به معنی پاکسازی خون است.

۲ کاهش وزن:

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، شاید جالب باشد که بدانید اسموتی ها یک راه عالی برای کاهش وزن هستند. زیرا سرشار از آب، فیبر و سبزیجات هستند. بنابراین میتوانید بدون نگرانی از افزایش وزن اسموتی بخورید و وزن کم کنید. همچنین به دلیل فیبر بالا، اشتها را سرکوب می کنند.

۳ پاکسازی بدن

ما به طور طبیعی در جهت کاهش سموم عمل می کند. اما شما می توانید به بدن در انجام این وظیفه کمک کنید. سموم منجر به افزایش وزن می شوند و برای بدن خطرناک هستند.

برای سلامت و عمر بیشتر، نیاز به پاکسازی و دفع سموم دارید. بعد از اینکه بدن مواد مغذی را از غذاها دریافت کرد، مواد زائد را از بدن دفع می کند. بعد از گوارش، غذاهای گوارش نشده و جذب نشده از بدن خارج می شوند و با اسموتی های سبز شما می توانید فیبر مورد نیاز را تامین کرده و بدنتان را پاکسازی کنید. به این ترتیب سموم را کاهش دهید.

۴ بدن سالم:

فواید استفاده از اسموتی های سبز بدن سالم، شاداب و پرانرژی است. به نظر من تغذیه ی مناسب و سالم راز زیبایی، سلامت و شادابی است. تا زمانی که شما به گونه ای غذا می خورید که سلول هایتان را تغذیه می کنید، شاداب و پرانرژی و سالم خواهید بود.

با خوردن میوه ها، دانه ها، مغزها و سبزیجات سالم و ارگانیک بدن شما تغذیه می شود، سلول ها سیر می شوند و سلامت تضمین می شود. وقتی شروع به خوردن اسموتیها می کنید، اولین چیزی که تغییر می کند پوست شماست.

چرا که بدن ما تمام آنچه نیاز داشته دریافت کرده است. آثار خستگی و پیری از چهره ی شما زدوده می شود، پوست و چشمانتان شفاف می شود. تیرگی دور چشم، لک ها، پف و زردی از بین می رود. در واقع بدن شما مجدد ساخته می شود و این به عملکرد خوب ارگانهای بدن شما مربوط است.

۵ هضم آسان:

اسموتی های سبز گوارش ساده ای دارند. خیلی از افراد نمی توانند مواد غذایی را گوارش و هضم کنند و با وجود دریافت مواد غذایی سوء تغذیه دارند. اسموتی های سبز به دلیل حالت مایعی که دارند، گوارش آنها ساده است و بار کاری کمتری به دستگاه گوارش تحمیل می کنند. جذب از دهان آغاز می شود و شما به محض نوشیدن اسموتی ها، ریزمغذی ها را دریافت می کنید.

۶ بهبود گوارش:

رژیم متداول آمریکا منجر به ایجاد مشکلات گوارشی فراوانی مثل رفلاکی اسید، کولیت، سوء هاضمه، سندروم روده تحریک پذیر و… شده است. ریشه ی تمامی این بیماری ها تغذیه ی نامناسب و کاهش و افزایش اسید معده است. اگر اسید کافی تولید نشود، غذاهایی که می خوریم گوارش نمی شود و این امر منجر به سنگینی و نفخ می شود.

این غذاهای گوارش نشده، منجر به ایجاد پلاک در روده می شوند و این عامل بسیاری از بیماریهاست. غذاهای پروسس شده، میزان بالای پروتئین و غذاهای سرخ کردنی دلایل اصلی بروز این مشکلات هستند. اسموتی های سبز هضم ساده ای دارند و بدن می تواند به راحتی آن را جذب و گوارش کند.

۷ آبرسانی به بدن:

هیدراته ماندن به شما انرژی می دهد و باعث بهبود عملکرد ماهیچه ها، مغز، سیستم ایمنی و سیستم گوارش می شود. دهیدراته شدن بسیار خطرناک است.

نوشیدن قهوه یا نوشابه خوردن غذاهای پروسس شده و سیگار منجر به دهیدراته شدن بدن می شود. از رنگ ادرار می توانید به میزان آب بدن پی ببرید. اگر رنگ ادرار زرد تیره است، شما کم آب هستید. از آنجایی که اکثر افراد مشغله زیادی دارند، یادشان می رود که آب بخورند.

اسموتی های سبز یک راه مناسب هیدراته ماندن در طی روز هستند. از آنجایی که خیلی از افراد طعم آب را به تنهایی دوست ندارند، با اضافه کردن آب به اسموتی ها می توانند به آبرسانی بدن کمک کنند.

۸ خوشمزه:

طعم و مزه ی شیرین و دلچسب میوه ها احساس خوبی به فرد داده و میل به میان وعده های ناسالم را از بین می برد. حتی کودکان هم طعم اسموتی را دوست دارند.

۹ آماده سازی آسان:

آماده سازی اسموتی ها فقط ۵ دقیقه زمان می برد. شاید هم کمتر! اگر سبزیجات را شسته و آماده داشته باشید، آماده سازی آنها بسیار آسان است.

۱۰ دستورهای آماده سازی متنوع:

دستورات متفاوتی در کتاب برای نوشیدن اسموتی های خوش طعم گنجانده شده است و شما از یک طعم یکنواخت خسته نمی شوید.

چه سبزیجاتی و چرا؟

اسفناج: سرشار از امگا۳، کلسیم، منیزیم و ویتامین های
K ، C ، E ، A می باشد و بهتر است در تمامی اسموتی ها حضور داشته باشد.

جعفری: سرشار از آنتی اکسیدان، مواد معدنی، ویتامین و فیبر است و به کاهش سرعت پیری و تنظیم قند خون کمک می کند.

کاهو: کاهو یک سبزی جهانی معروف است. محتوای آمینواسیدی و ویتامینی خوبی دارد. کاهو سرشار از ویتامین K ، C ، E و فولیک اسید است.

کلم: کلم پیچ سرشار از ویتامین های A ، C ، K است که به عنوان کاهش دهنده خطرات مرتبط با پروستات در حال توسعه، تخمدان، پستان، روده بزرگ و سرطان های مثانه شناخته شده است.

برگ قاصدک: ممکن است مانند علف های هرز به آنها نگاه کنید، اما آنها یکی از منابع بزرگ ویتامین A و K هستند و می توانند در فرایند هضم و رفع مشکل یبوست کمک کنند. آنها یک ملین طبیعی هستند.

برگ چغندر: سرشار از ویتامین K هستند و برای جلوگیری از آلزایمر و تقویت سیستم ایمنی بدن مفید هستند.

برگ شلغم: برگ های شلغم خواص درمانی متعدد و موثری دارند. از جمله مبارزه با توسعه سلولهای سرطانی

برگ خردل: برگهای تند خردل در کاهش کلسترول موثر هستند و دوز سالم از ریبوفلاوین، نیاسین، منیزیم و آهن را فراهم می کنند.

بوک چوی: کلم چینی است که مزه آن ملایم و ترد است. سرشار از ویتامین های
C ، A ، کلسیم و همچنین آنتی اکسیدان است.

تفاوت اسموتی و آب سبزیجات

آب سبزیجات و اسموتیها هر دو فواید خود را دارند، اما به نظر من اسموتی ها به صرفه تر هستند و زمان آماده سازی کمتری دارند. اسموتیها شامل گیاه کامل هستند و بنابراین فیبر بالایی دارند.

اسموتی ها به دلیل محتوای بالای فیبری به سیستم گوارش اجازهی پاکسازی می دهند و حس سیری بیشتری نسبت به آب سبزیجات ایجاد می کنند. وجود سبزیجات در اسموتی ها به سیری بیشتر و تنظیم قند خون کمک می کند و شما با خوردن میزان کمتر، حس سیری و رضایت بیشتری خواهید داشت.

افسانه ی پروتئین

فواید استفاده از اسموتی های سبز : اسموتی سبز حاوی ۴۰ درصد از سبزیجات است که منبع غنی پروتئین هستند. سبزیجات پروتئین را به شکل امینواسید فراهم می کنند که واحد سازنده پروتئین هستند و استفاده آنها برای بدن آسان تر از استفاده از پروتئین پیچیدهی گوشت و دیگر محصولات حیوانی است.

سبزیجات مقدار قابل قبولی امینواسید دارند که تمام پروتئین مورد نیاز ما را فراهم می کنند. وقتی شخصی غذای حاوی پروتئین مصرف می کند، سیستم گوارش به منظور استفادهی بدن، آن را به آمینو اسید می شکند.

پروتئین موجود در محصولات حیوانی بسیار سخت گوارش می شوند و بعد از پختن هم حتی برای بدن استفاده شان سخت است و بدن انرژی زیادی جهت شکستن آنها به آمینواسید مصرف می کند. اگر شما احساس می کنید به خاطر فعالیت زیاد به پروتئین بیشتری احتیاج دارید می توانید از پودر پروتئین در اسموتی استفاده کنید.

مقالات مرتبط:

پاکسازی با اسموتی های سبز چیست؟

راز های تناسب اندام بخش ششم

راز های تناسب اندام بخش پنجم

راز های تناسب اندام بخش چهارم

راز های تناسب اندام بخش سوم

جهت مشاهده ی سایت نیکولو در آلمان و محصولات آن اینجا کلیک کنید.

مقالات

cutleryset32nicolo

تاریخچه قاشق و چنگال ها

قاشق و چنگال در این مقاله میخواهیم در مورد تاریخچه قاشق و چنگال صحبت کنیم.  شما هر روز از آنها استفاده میکنید  آنها برخی از ساده ترین ، اما مفیدترین وسایل موجود هستند.  آنها در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرند.  اما چه کسی…

محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *