اثرات روانی رنگ های مختلف در دکوراسیون

رنگ زرد:

ویژگی:درخشندگی ,حس خوش بینی و دلگرمی .رنگ زرد باعث بهبود فعالیت های ذهنی و بیشتر شدن اشتها نیز می شود
رنگ نارنجی : ویژگی :رنگیست بسیار گرم ,محرک و شادی آور که گرمابخش محیط می باشد .

کاربرد :در ورودی و راهروها ,اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن .رنگ نارنجی رنگی محرک است بنابراین می توان از آن به مقدار کم و بصورت ملایم در اتاق خواب و اتاق کار نیز استقاده نمود.

رنگ قرمز :

ویژگی :قرمز رنگ عشق,تحرک و انرژی است.قرمز ضربان قلب را افزایشمی دهد و باعث نشاط و سرزندگی می شود . کابرد :در اتاق غذاخوری,آشپزخانه ,راهروها و اتاق بازی کودکان .از آنجا که قرمز میزان ضربان قلب را افزایشمی دهد توصیه می شود از این رنگ بصورت محتاطانه در اتاق خواب و اتاق کار استفاده شود . رنگ صورتی : ویژگی :رنگ آرامش,احساس قوت قلب و لطلفت است.صورتی رنگی است که احساس آرامشو تکامل را القا می کند .

کاربرد :در اتاق خواب ,اتاق کودک ,اتاق نشیمن,سرویس های بهداشتی و هال .صورتی تا حدودی باعث کم شدن اشتها میگردد بنابراین استفاده از آن در آشپزخانه و اتاق نشیمن توصیه نمی شود .

رنگ بنفش تیره :

ویژگی :رنگی الهام بخش و موقر است حس هدف مندی و انگیزه را در فرد القا می کند .

کاربرد :در اتاق خواب و اتاق نشیمن .هم چنین از طیف ملایم آن مثلا بنفش یاسی نیز برای اتاق نشیمن ,اتاق خواب و سرویس های بهداشتی مناسب می باشد

رنگ آبی :

ویژگی :رنگ آرامش ,التیام و رهاییست.آبی یک محبوبیت جهانی دارد که همواره در همه جا سمبل رفع تنشو خستگی است و باعث ارتقای روابط می گردد .

کاربرد :در اتاق کار و اتاق مطالعه ,سرویسبهداشتی ,اتاق نشیمن و اتاق خواب .آبی رنگ آرامش است بنابراین از آن بصورت هوشمندانه و بسیار کم در هال و آشپزخانه و جاهایی که در آن فعالیت هایی صورت میگیرد استفاده کنید .

رنگ سبز :

ویژگی :رنگ سبز رنگ آرامش و نشاط است هم چنین سبز رنگ هماهنگی و عدالت است .

کاربرد :این رنگ در اکثر فضاها قابل استفاده است و چون رنگ هماهنگی است می توان آن را با رنگ های دیگر ترکیب کرد .

رنگ قهوه ای :

ویژگی :رنگ راحتی و رنگ طبیعت است .با اینکه رنگ قهوه ای جزء رنگ های اصلی چرخه رنگ نیست اما دارای قدرت فوق العاده ای می باشد.
کاربرد :در بسیاری از اتاق ها مخصوصا در اثاثیه و مبلمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *